Ásvány gyöngy, kristály nyaklánc készítése
Korábbi írásunkban az ásvány gyöngy, kristály karkötő készítése volt a téma, most ezt folytatjuk tovább, nyakláncot készítünk az ásványoknak is nevezett féldrágakövekből.
A karkötő és a nyaklánc között nem csak a hossza a különbség, hanem például az is, hogy milyen ásványokból érdemes készíteni, és milyen kapoccsal ellátni.
Milyen ásványból készítsünk ékszert?
Az ásvány, vagy kristály nyakláncokat is elsősorban élettani, pozitív hatásaikért szokták készíteni. Másodsorban a gyönyörű színeik miatt.
Amíg a karkötőnél alapkristály volt a rózsakvarc, ametiszt és a türkiz, addig nyakláncnál inkább a türkizt, hegyikristályt, aventurint és vörös korallt szoktak a leggyakrabban használni.
Türkiz
Színe kék, kékeszöld
A torok csakra köve, a kommunikációs problémákat enyhíti, illetve fizikálisan a torok megbetegedéseit enyhíti, például a pajzsmirigy problémákat.
Növeli az önbizalmat és nyugtató hatású. Ha problémánk van azzal, hogy nagyobb közönség előtt előadást tartsunk, már a felkészülés idején már viseljünk türkiz karkötőt, és az eladás alatt is, ha lehetséges.
Hegyikristály
A korona csakrához tartozó ásvány, segít létrehozni a kapcsolódást a magasabb intelligenciánkkal. Leginkább átlátszó színű, segíti az agyi folyamatokat, erősíti az immunrendszert, egyensúlyba hozza a szervezetet. Valamint a testi-lelki-szellemi egyensúly elősegítője.
Aventurin
Zöld kő, a szívcsakrához tartozik, leginkább a betegségek idején tud pozitív hatással lenni ránk. Erősíti az immunrendszert, csökkenti mindazt, ami irritálja a szervezetet, megnyitja a csatornákat a gyógyító energiák felvételéhez.
Vörös korall
A gyökércsakra köve, segíti megerősödni a gyökereinket, lehorgonyozza a testet a földhöz, és erőt, lendületet ad. A vörös az élet színe, az erő és lendület kristálya segít félelmek, betegségek idején összeszedni magunkat.
Mire van szükség ásvány nyaklánc készítéshez?
- A kiválasztott kristályra, kristályokra.
- Ha akarunk bele medált, charmot belefűzni, akkor azokat is készítsük elő.
- Felfűző anyag, amire az ásványokat felfűzzük.
- Kapcsoló elemek, melyeknek mindkét oldalán hurkos elemek vannak.
- Lezáró elemek, zárókapcsok.
Felfűző anyag, úgynevezett nyaklánc alap lehet:
- Bőr, műbőr
- Organza
- Merev nyaklánc alap, akrillal bevont sodrony
- Különböző fémből készült ún. nyers láncok, melyeknek a színe lehet arany, ezüst, bronz.
- Rugalmas műanyag
Természetesen ezeket az ékszereket tisztítani is kell időnként, hogy megőrizzék ragyogásukat. Ha a gyöngy ékszer tisztításáról is szeretnél olvasni, akkor ajánlom a Gyöngyékszer tisztítása című cikkünket!
Összegezve, ha ezekből a kövekből fűzünk nyakláncot magunknak, biztosak lehetünk abban, hogy ellenállóbbak leszünk a betegségekkel szemben, kiegyensúlyozottabbak lesznek a testi és lelki folyamataink, ezen kívül megkapjuk a lehetőséget arra, hogy fejlődjünk szellemi és érzelmi területeken.